« Sakums | Pārpratums » | Nekā » | Viena minūte » | 5.VI - Spice » | Skatāmies » | Zaļā ANNA » | Plakāts » | Kokosa Smalkmaizīte »

Putni un amatieri

Pirmkārt. Bijām nesen uz četru "jauno" latviešu režisoru kopfilmu "Vogelfrei". Bija interesanti - kaut vai tāpēc, ka (baudāmus) latviešu projektus uz lielā ekrāna gadās redzēt diezgan reti. Man visvairāk patika pēdēja daļa - gan vizuālajā ziņā (meži, krāsas), gan bija arī smieklīgi, gan sava jēga iekšā. Vispār - ļoti nomierinoši.
Filma ne tik daudz kaut ko pasaka (ja nu vienīgi 2. un 3. daļu varam uzskatīt kā zināmas laikmeta ainas), kā parādu režisoru varēšanu un vēlmi strādāt. Cerams, ka viņi dabūs naudu, un varēsim sagaidīt vēl kaut ko.

Vairāk info par filmu:
Ditas Rietumas recenzija (spogulis)
forumcinemas
IMDB (tur gan nekā nav(vajadzētu kādam saņemties un salikt pieklājīgu info par latviešu filmām, bildes utt.))

Otrkārt. Notiek sagataves darbi vēl vienam interesantam latviešu projektam - "Amatieris".
Vasaras sākumā Viktors (topošais žurnālists) uzzina, ka viņa draudzene Iveta (grafiti māksliniece no labi situētas ģimenes) ir uzņemta Amsterdamas Mākslas Akadēmijā. Viktoram ir trīs mēneši, lai iekrātu naudu braucienam viņai līdzi. Lai arī viņš iegūst korespondenta darbu populārā sporta laikrakstā, Viktora honorāri ir nepietiekoši. Tādēļ viņš mēģina nopelnīt, iesaistoties bīstamā afērā...
Tālāk tas puisis, kā tika teikts sinopsē, iekuļās nepatikšanās ar narkotikām un stuff. Sižets gan ir 7. klases cienīgs, jo biļeti uz Amsterdamu var nopirkt par ~100-150 Ls, kurus viņš noteikti var iekrāt strādājot par žurnālistu vai aizsist no savas labi situētās draudzenes. Tā vietā pusis sačakarē visu, ko var sačakarēt. Bet varbūt veidotāji to paši saprata, jo uz šo brīdi sinopse ir aizvākta no lapas un viņi, iespējams, kaut ko dara lietas labā. Tad jau redzēs.

Bīda visu laikam Džeremijs. Cerams, kas kaut kas sanāks. Es arī pieteicos masu skatiem, bet nekas nav atnācis uz epastu, ta jau laikam izbrāķēja :D Žēl, būtu interesanti apskatīties, kā tur viss notiek, kā tiek uzņemta īsta filma utt.

Etiķetes: ,

Džeremijs bīda tik vien kā projekta sabiedriskās attiecības.

Jā, sinopse ir aizvākta, jo aktuālā scenārija redakcija nav īsti atbilstoša un ir slinkums rakstīt jaunu.

Bet domu, kāpēc puisis meklē piķi, Tu neesi uztvēris pareizi. Draudzene brauc mācīties uz 4 gadiem Amsterdamā. Viņš grib pārvākties uz turieni līdz ar meiteni. Tam ir vajadzīgs liels piķis, bet ir tikai 3 mēneši laika.

Ierakstīt komentāru
par dizainu jāpateicas kristapam. headeris ir Kārļa roku darbs. viss šeit redzamais ir galjafilms īpašums.
· © galjafilms 2003-2007 ·